Pohoda 20 → Pohoda 21, czyli festiwale przegrywają z epidemią

Stało się, to co było nieuniknione – Pohoda Festival w tym roku nie odbędzie się. Dwudziesta czwarta edycja słowackiego festiwalu została przeniesiona na lipiec 2021.

Każdy kto śledzi scenę koncertową/festiwalową doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że pewnie do tego dojdzie, a finalna decyzja pozostaje jedynie kwestią czasu. Jasne, niby człowiek wiedzioł a jednak się łudził. Łudziliśmy się więc, że uda się wrócić do normalności przed okresem letnim i festiwale będą wynagrodzeniem za te (już) miesiące jakie słusznie spędzamy w domu. Niestety zagrożenie jest wysokie i decyzja władz festiwalu wydaje się być jedyną słuszną. Wedle mojej wiedzy, jest to  jedna z pierwszych (o ile nie pierwsza) decyzji dotycząca letnich festiwali.

Po konsultacji z epidemiologami władze festiwalu, uznały za konieczne przeniesienie Pohody na 2021 rok. Pomimo planowanego na Słowacji, zmniejszenia środków ostrożności, nie będą one miały zastosowania do wydarzeń o dużym natężeniu ruchu, takim jak festiwal. Władze festiwalu są w kontakcie z przedstawicielami innych festiwali i spodziewają się, że podobnego rozwoju można się spodziewać także w innych krajach.

Żeby nie było tak poważnie: Pohoda Festival, wyprzedza wszystkie inne festiwale jeszcze w jednym aspekcie. Jako pierwszy może ogłosić sporą część lineupu na 2021. Oczywiście są to artyści, których zapewne zobaczylibyśmy w 2020. Pierwszymi potwierdzonymi artystami są: Libertines, Metronomy, Wolf Alice, Archive, black midi, Shame, Kokoroko, Marina Satti & Fonés, Black Country, New Road, Bazzookas, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, PENGSHUi, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, Space Lady, Malox, Crack Cloud, Murman Tsuladze, Shht, PoiL i Trupa Trupa. Kolejne nazwiska pojawią się wkrótce i dołączą do nich wcześniej niezapowiedziani artyści, których ogłoszenie rozpocznie się 20 kwietnia.

Jeżeli posiadaliście bilet na tegoroczną edycję, możecie spać spokojnie. Wszystkie bilety z tego roku pozostają ważne. Dodatkowo, na stronie internetowej www.pohodafestival.sk/en utworzono sekcję Pohoda 20 → Pohoda 21, gdzie znajdziesz odpowiedzi na pytania, które pojawią się w związku z odroczeniem festiwalu. Pamiętajcie jednak, że transfer biletów na następny rok jest najlepszym sposobem na wsparcie festiwalu w tych trudnych logistycznie i finansowo chwilach. Możliwość transferu dotyczy wszystkich rodzajów biletów, w tym parkingu i zakwaterowania. Bilety Junior / Kids zakupione przed 15 kwietnia będą ważne, nawet jeśli posiadacz jest o rok starszy. Nie trzeba podejmować żadnych kroków, aby dokonać transferu. Bilety, które nie zostaną zwrócone przez ich posiadaczy do 15 października 2020 r., Zostaną automatycznie uznane za ważne.

Inną alternatywą, aby pomóc festiwalowi (w przypadku, gdy nie jesteś w stanie zatrzymać biletu), jest przekazanie części kwoty biletu na pokrycie kosztów już poniesionych na przygotowanie edycji 2020. Podobnie jak w przypadku pełnego zwrotu pieniędzy, różnicę między ceną a datkiem festiwal prześle najpóźniej w ciągu 60 dni – wraz z prezentem ze sklepu festiwalowego, z których jeden jest specjalną edycją towarów poświęconych Pohoda 2020.

Przedsprzedaż biletów na następny rok jest kontynuowana na stronie internetowej festiwalu. Zakup trzydniowego karnetu to kolejny sposób na wsparcie przygotowania do przełożonej edycji festiwalu.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s