Rage Against The Machine w Polsce, czyli kontrowersje i dylematy (z) młodości

Udało się, jestem szczęśliwym posiadaczem biletu na wrześniowy koncert Rage Against The Machine w Krakowie i nie mogę się doczekać, by skreślić kolejną muzyczną pozycję z mojej bucketlist. Dzisiaj jednak nie chcę się chwalić albo przesadnie podniecać tym faktem a skomentować kontrowersje jakie pojawiły się w mediach wywołane tym koncertem.

Do wczoraj żyłem w błogiej nieświadomości, że ten koncert takowe może wzbudzać. Nie mniej, dotarły one również na mój fanpage, gdy pod zdjęciem, na którym pokazałem potwierdzenie zakupu, doszło do krótkiej i kulturalnej wymiany spostrzeżeń z Tomkiem (pozdrawiam Cię Tomek , jeśli to czytasz). Owe wszechobecne kontrowersje można zawrzeć w tezie: Korporacja nastawiona na zysk organizuje trasę koncertową RATM, które jest antysystemowe. Tak się składa, że jednym z najbardziej “hot” artykułów na tym blogu, w którym komentarze dość regularnie się pojawiają pomimo faktu, że został napisany w 2015 roku, jest tekst o Paulusie – byłym już wokaliście Włochatego. Opowiadam w nim historię punkowca, który został dyrektorem publicznych placówek i dość mocno zaangażował się w politykę. Wnioski płynące z tego tekstu pokazują, że to dość uniwersalna historia mówiąca o tym jak łatwo można sprzedać ideały, albo o nich zapomnieć z wielu powodów – często życiowych.

Czemu o tym wspominam w tekście o RATM? Bo ta na pozór zupełnie nie związana historia ma wspólny mianownik – upływ czasu. Zarówno fani zespołu jak i członkowie zespołu doszli do momentu, gdzie prawdziwe życie zweryfikowało ideały. Okazało się, że szacunkiem i ideą nie nakarmi się rodziny.

Ciężko jest też jednoznacznie powiedzieć, co teraz myślą sobie antyglobaliści z RATM, bowiem swoją ostatnią płytę z przesłaniem nagrali w 2000 roku. Przez 20 lat świat bardzo się zmienił. Patrząc na moich kolegów punkowców i metalowców (a także na siebie) widzę to dosadnie. Większość z nich pracuje w korporacjach, które niegdyś tak mocno hejtowali śpiewając teksty piosenek (m.in. RATM), inni pracują w administracji i służbie publicznej, jeden jest księdzem, inny pracuje w sztabie wyborczym.. No i wszyscy wybierają się na koncert RATM. Nie ma w tym nic złego!

Tak sobie myślę, że tutaj chodzi o wspomnienie młodości i posłuchanie dobrej muzyki. Jeżeli ktoś w wieku około 40 lat, dawniej identyfikował się jako fan RATM, serio pisze, że na koncert nie pójdzie bo muzycy sprzedali ideały, to na myśl mi przychodzi jedynie genialny, wczorajszy tekst z aszdziennika, który opisał dramat takiego człowieka → LINK. Takich wypowiedzi wczoraj w internecie widziałem zbyt dużo. Naprawdę nie rozumiem jak można tak myśleć.

Sam w życiu staram się patrzeć szeroko i często wolę postawić się w sytuacji drugiej strony lub spojrzeć zupełnie z boku na problem. Tak samo z boku spojrzę na scenę we wrześniu. W pogo nie pójdę – bo pewnie jak większość osób na płycie będę tańczyć nóżką i krzyczeć “yeah! killin in the name! kurła, kiedyś to było.” Rąk nie nie podniosę, bo w tym wieku to spory wysiłek. Zresztą, kto wie czy w tej ręce nie będzie piwa 3% kupionego za 15PLN lub jakiegoś Ohna Lemona kupionego za 12PLN a w drugiej smartfona, który w eskorcie lampy błyskowej rozjaśniającej plecy osoby z przodu, zarejestruje 30 sekundowe fragmenty koncertu, które będzie można od razu umieścić na Instastory :P.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Rage Against The Machine w Polsce, czyli kontrowersje i dylematy (z) młodości

  1. nieruchomy pisze:

    Już czekam na koncert ❤

  2. karton pisze:

    Uwielbiam ten zespół ❤

  3. miodowa pisze:

    Oby nie zrezygnowali teraz z koncertu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s