Flash #8: O.S.T.R. – Instrukcja Obsługi Świrów

Klasyka gatunku – końcówka lutego każdego roku i jest – nowy album Ostrego. Zabrzmi to może dość kontrowersyjnie, ale.. pomimo płyty rok w rok, to właśnie dzisiaj O.S.T.R. powrócił po wielu latach milczenia.

Jest parę minut po północy. Do snu chciałem odpalić jakieś nowe nagrania, przy których bym spokojnie zasnął. Tymczasem Spotify uderzył mi prosto w ryj banerem reklamującym album Instrukcja Obsługi Świrów. Pewnie normalnie odpaliłbym go jutro rano, no ale skoro już jest to sprawdźmy dwa tracki..

Arenga, w której gościnnie słychać Cadillac Dale‚a ma zajebisty bit, fajny storytelling i jest dokładnie tym Ostrym, w którym dobrych parę lat temu się zachwyciłem. Dalej jest jeszcze lepiej – Monochrom, w którym Green wciela się w afirmację kultury hiphop. Potem mamy singlowy Wersy W Pysk, gdzie Ostry jawnie wyraża swój stosunek do tych wszystkich patoraperów, którzy rosną jak grzyby po deszczu na Youtubach i innych obszarach celebryctwa.

Edenu nie kupiłem. Rozumiem ideę utworu, ale coś mi tu przy pierwszym odsłuchu nie siedzi. Może jutro już się spodoba 😉 Piach z Pustyni to znowu zajebisty storyteling i takie życiowe podejście do niedziel i zmieniającego się w Polsce prawa 😛
Potem przez parę utworów jest spokojnie i ciekawie aż tu nagle najlepszy sztos na płycie – kawałek z Afrontami. No kurde, oni żyją i to jak! No kurde, mam wrażenie, że cofnęliśmy się conajmniej dwanaście tłustych lat by znowu usłyszeć starą dobrą szkołę rapu.

Takie odczucia jak dzisiaj miałem dokładnie w 2007 gdy po raz pierwszy zarzuciłem HollyŁódź. Ostry, jak dobrze, że wróciłeś.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s