PPM – Pierwszy Piątek Miesiąca, czyli październikowe premiery płytowe

No i stało się.. Cykl, który rozpocząłem w październiku 2015 wreszcie doczekał się swojej indywidualnej nazwy. Brawo ja.. Dodatkowo, żeby nabrać jakiejś sensownej cykliczności (żeby cykl był cyklem a Polska, Polską), ogłaszam wszem i wobec, że począwszy od dziś Pierwszy piątek miesiąca będzie publikowany – tu zaskoczenie – w pierwszy piątek miesiąca. W tym dzisiejszym, konkretnym wypadku zapraszam na przegląd najważniejszych premier płytowych w październiku. 

Goran Bregović – Three Letters from Sarajevo (6 października)

Na nowej płycie Mogwai znajdzie się dwanaście utworów. Album jest próbą połączenia muzyk trzech różnych religii przy udziale swojej Weddings and Funerals Orchestra. 

 

Pogodno – Sokiści chcą miłości (6 października)

Pogodno wraca po ponad sześciu latach z nowym albumem. Co ważne, w składzie typu dream team, czyli tym, którego doskonale wspominam z płyty Hajle Silesia. Singiel lekko mnie rozczarował, bo wobec tego zespołu zawsze mam wielkie oczekiwania. Nie mniej dziś  biegnę po płytę do sklepu.

 

Beck – Colors  (16 października)

Te dziesięć nowych utworów, to kolejny wielki powrót Beck’a na scenę. Podobnie zresztą, jak przy każdej poprzedniej płycie. Magazyn rolling Stone przedpremierowo strasznie pompuje ten album.. W singlach coś jest. Zobaczymy jaka będzie całość.

 

Kuba Knap – Najlepsze wyjście (13 października)

Póki co nie znamy tracklisty nowej płyty Knapa, natomiast znamy pierwsze single.

 

Jessie Ware – Glasshouse(20 października)

Nowa płyta, to powrót artystki po trzech latach. Przerwa ta spowodowana była narodzinami dziecka. Jessie postanowiła się w pełni oddać macierzyństwu zostawiając swoją karierę nieco na boku. Glasshouse powstawało w LA wraz z wieloletnim współpracownikiem Jessie Ware – Bennym Blanco. Album oscyluje mocno wokół tematu związków, ale też wątku rodziny.

 

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii premiery płytowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „PPM – Pierwszy Piątek Miesiąca, czyli październikowe premiery płytowe

  1. Jak dla mnie świetny, ciekawy miesiąc. Wakacyjny okres lekko mnie znudził, ale wrześniowo-październikowe premiery dają radę 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s