Premiery płytowe – styczeń 2017

shutterstock_11713570Ledwo zakończył się 2016, lewdo opublikowałem podsumowanie stu płyt, wartych uwagi w minionym roku [czytaj tutaj], a już na horyzoncie kolejne nowe krążki. Kiedy tu nadrabić, to co przeoczyliśmy przez ostatnie dwanaście miesięcy? Tym bardziej, że tytuły jakie czekają na swoją styczniową premierę to nie byle co. Zresztą sami oceńcie.

You Me At Six – Night People (6 stycznia)

you-me-at-six-night-people-cover-okladka

You Me At Six wracają ze studyjnym albumem, na którym znajdzie się dziesięć premierowych utworów. Piąty album nagrany został w Nashville w Black Bird Studios pod okiem Jacquire Kinga.

Bonobo – Migration (13 stycznia)

bonobo-migration-cover-okladka

Nowy album Bonobo zawierać będzie 12 utworów. Pierwszy singiel, promujący krążek nosił tytuł Karala i uzmysłowił jak trudno będzie czekać na nowy materiał artysty.

 

The Flaming Lips – Oczy Mlody (13 stycznia)

the-flaming-lips-oczy-mlody-cover-okladka

Byłem zaskoczony gdy okazało się, że nowy album The Flaming Lips będzie nosić tytuł Oczy Mlody. Znajdą się na nim jeszcze trzy polskie tytuły – Nigdy nie (Never No), Do Glowy oraz Almost Home (Blisko Domu). Skąd obecność polskiego języka na wydawnictwie grupy? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo, że spośród muzyków związki z Polską ma multiinstrumentalista Steven Drozd.

The xx – I See You (13 stycznia)

the-xx-i-see-you-cover-okladka

Na nowej płycie zespołu znajdzie się dwanaście utworów. Singiel promujący ten krążek ukazał się 28 listopada i brzmi bardzo popowo. Sami oceńcie:

 

Dwa Sławy – Dandys Flow  (13 stycznia)

dwa-slawy-dandys-flow-cover-okladka-1

Nie będę ukrywał, że jest to chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera w 2017-tym roku. Dwa pierwsze single dają mi przekonanie, że preorder, który zamówiłem to słuszna decyzja. Ten album może namieszać (zupełnie jak poprzednie tytuły od tych panów).

Tycho – Epoch (20 stycznia)

tycho-epoch-cover-okladka

Epoch to album Scotta Hansena i jego ciągle rozwijającego się projektu Tycho. Niewątpliwie krążek to kolejny przystanek w podróży Hansena, estetycznie nawiązujący do Dive, jednocześnie zachowujący energię Awake eksploruje nieco ciemniejsze zakątki nowych dla tego projektu muzycznych przestrzeni.

Hades – Świattło (27 stycznia)

hades-swiatlo-cover-okladka-1

Nowa płyta Hadesa zawierać będzie 18 utworów. Świattło to jego trzeci solowy album.
Singiel zapowiadający płytę brzmi tak:

 

Cloud Nothings – Life Without Sound (27 stycznia)

Cloud Nothings wracją! Kolejny, po Here And Nowhere Else, album Life Without Sound to wielki skok jeśli chodzi o zawartość tak tekstową, jak dźwiękową. Przez ponad rok, Baldi pisał piosenki i prezentował je kolegom z zespołu, a następnie materiał został nagrany przez producenta Johna Goodmansona. Rezultat okazał się być spektakularny. To najbardziej dopracowany album w karierze zespołu, który z pewnością zawiera najlepsze melodie, co słyszymy np. w aerodynamicznym dźwięku gitary w Modern Act.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii premiery płytowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s