Premiery płytowe – Marzec 2016

shutterstock_167645243Za oknem raz deszcz, raz śnieg, a potem piękne słońce. Można by rzecz, że w marcu jak w garncu. Muzycznie również – wraca Karramba, nowy materiał przedstawia Iggy Pop, Bezczel, Julia Marcel, czy Underworld – to będzie kilka różnorodnych tygodni w muzyce. Zapraszam zatem na comiesięczną porcję zapowiedzi płyt w trwającym już miesiącu.

Karramba – Back To Da Oldschool (4 marca)

karramba-back-to-da-oldschool-cover-okladka

To dwunasty album krakowskiego rapera. Płyta ma zawierać zarówno nowe jak i odświeżone utwory z lat 90-tych. Płytę promuje singiel Szkoła szacunku.

Miike Snow – III (4 marca)

miike-snow-iii-cover-okladka

Po trzech latach od wydania ostatniego albumu i spijaniu śmietanki po rewelacyjnie przyjętym singlu Padding Out, szwedzko-amerykańskie trio wraca z nowym materiałem. Krążek zapowiadany jest jako najbardziej spójny ale przy tym niezmiennie charakterystyczny. Zobaczymy.

Bezczel – Teraz albo nigdy (11 marca)

bezczel-teraz-albo-nigdy-cover-okladka

Płyta nagrana w obliczu życiowych zmian – walki z nałogiem i jej następstwu – całkowitej abstynencji alkoholowej. W życiu rapera pojawił się także syn, a jak już nie raz zdołaliśmy się przekonać, takie wydarzenie zmienia podejście do muzyki. Na płycie nie ma numerów singlowych. Chyba warto sięgnąć i skonfrontować z innymi metaforami jakie w historii polskiego rapu już przerabialiśmy.

Julia Marcell – Proxy (11 marca)

julia-marcell-proxy-cover-okladka

Płyta zawierać ma osiem utworów. Jak sama artystka zapowiadała w wywiadach, jest to reakcja na coraz bardziej niezrozumiałą otaczającą nas rzeczywistość. Proxy to czwarty studyjny album w dorobku artystki. Krążek zapowiada singiel Andrew.

Aurora – All My Demons Greeting Me As A Friend (11 marca)

aurora-all-my-demons-greeting-me-as-a-friend-cover-okladka

Jeden z najbardziej wyczekiwanych debiutów tego roku. Płyta zapowiadana jest jako bardzo osobista i wręcz intymna. Krążek zawierać będzie 12 utworów, w tym rewelacyjnie przyjęty singiel Runaway. Artystka nie kryje inspiracji Bobem Dylanem i Leonardem Cohenem, a to solidne działa. Jeżeli dorzucimy jeszcze do tego fascynację heavy metalem może wyjść z tego coś naprawdę intrygującego.

Sexbomba – Spam (11 marca)

10-ty album w dorobku grupy. Ku być może, zdziwieniu wielu, zespół gra nieprzerwanie od 1986 roku. Na płycie usłyszymy dwanaście nowych utworów oraz jeden cover legendy polskiego punka – TZN Xenna.

Super Girl & Romantic Boys – Osobno (14 marca)

super-girl-&-romantic-boys-osobno-cover-okladka

Ciekawy to powrót, bo wracają Ci, którzy w Polsce przywrócili modę na muzykę rodem z lat 80-tych, ale przed faktycznym boomem, jaki mamy teraz. Zespół zakończył działalność stając się symbolem i być może, w wąskich kręgach legendą. Powrót po jedenastu latach zaowocuje płytą i (póki co) jedynym koncertem na Off Festivalu w Katowicach.

Iggy Pop – Post Pop Depression (18 marca)

iggy-pop-post-pop-depression-cover-okladka

W marcu wraca również Iggy Pop. Właściwie, to on nigdzie się nie ruszał. Na nowym krążku usłyszymy dziewięć nowych utworów, wśród których trzy doczekały się swoich singlowych premier. Były to kolejno – Break Into Your Heart, Gardenia oraz Sunday.

Underworld – Barbara Barbara, we face a shining future (18 marca)

underworld-barbara-barbara-we-face-a-shining-future-cover-okladka

Na nowej płycie Underworld usłyszymy siedem utworów. Póki co było nam dane usłyszeć singiel I Exhale.

Primal Scream – Chaosmosis (18 marca)

primal-scream-chaosmosis-cover-okladka

Nowy krążek zawierać będzie dziesięć nowych utworów. Wraz z informacjami o albumie, zespół zapowiedział wyruszyć w trasę koncertową promującą nowy materiał. Od 1 marca oglądać możemy klip do promującego LP, singla:

Rebeka – Davos (18 marca)

rebeka-davos-cover-okladka

Po trzech latach, z nowym materiałem wraca również Rebeka. Płyta, jak niemal każda w powyższym zestawieniu zapowiadana jest jako bardziej dojrzalsza, ale kontynuująca zamysł i bazująca na dotychczasowym wypracowanym brzmieniu zespołu. Davos zawierać będzie 10 utworów. Zespół zapowiada również wyruszyć w trasę koncertową.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii premiery płytowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s