Wszyscy byliśmy w Bataclan

Eagles_of_Death_Metal_on_stage_at_the_Commodore_Ballroom_July_20th_2009Wyobraź sobie taką sytuację – jesteś fanem muzyki, słuchasz rock n’ rolla i za namową Twoich bliskich znajomych wybierasz się na koncert. Nie jest istotne czy jesteś wielkim fanem danej formacji, czy znalazłeś się tam tylko po to by otagować się na focie, wrzucić snapa czy po prostu napić się piwa słuchając grania kapeli na żywo. Brzmi jak koncert, na którym byłeś? Tak samo wyglądał paryski koncert Eagles Of Death Metal w czasie, którego coś, a właściwie wszystko bezpowrotnie się zmieniło.

Pierwsze, co sobie pomyślałem na świeżo po tragedii to to, że niedawno na festiwalu, skakaliśmy sobie, udając członków zespołu – fuck, byliśmy na ich show! Kilka miesięcy później, w ramach tej samej trasy na ich koncercie, w innym miejscu, byli inni, ale tacy sami jak my ludzie. Kurwa, tam mógł być każdy z nas.. Ciężko jest to pojąć, że w cywilizowanej, tolerancyjnej, naszej Europie, do bawiącego, roześmianego tłumu fanów muzyki, ktoś tak po prostu otwiera ogień w imię.. No właśnie w imię czego? Kogo?

Członkowie zespołu Eagles Of Death Metal, z pewnością wciąż próbują się pozbierać i ogarnąć swój świat po tym co się stało. Prawie dwa tygodnie po zamachach udzielili pierwszego wywiadu. Na łamach Vice obszernie opisują i szczegółowo opowiadają o tamtej nocy w Paryżu. Widać, że nie był to łatwy wywiad. Długo zastanawiałem się, czy chcę, czy jestem gotowy go obejrzeć, nie mniej cały czas czuję się, jakbym był na tym koncercie. Jakby ten zamach był wymierzony we mnie – człowieka, który nie wyobraża sobie świata bez muzki na żywo. Dlatego też stwierdziłem, że muszę się przemóc – by zrozumieć, by poczuć, by wiedzieć.

Eagles_of_Death_Metal_on_stage_at_the_Commodore_Ballroom_July_20th_2009

Dla niektórych może być szokiem, że w wywiadzie usłyszy i zobaczy facetów ze stali, którzy nie potrafią powstrzymać łez. Nie oszukujmy się – trzeba mieć w ogóle jaja, by tak szczegółowo opowiadać tak traumatyczne przeżycia. Trzeba mieć jaja, by mówić, że członkowie zespołu zrobią wszystko by być pierwszym bandem, jki zagra w Bataclan gdy ten zostanie ponownie otwarty. Trzeba mieć jaja!

Celowo nie mam zamiaru opowiadać Wam wszystkiego o czym mówią członkowie zespołu, chcę Wam jedynie powiedzieć, że oprócz wzruszenia, oglądając poniższy/powyższy materiał (celowo wideo umieszczone w dwóch miejscach byś dochodząc, drogi czytelniku, do tych słów, raz jeszcze rozważył kliknięcie w youtubowego playera), czuć wielką jedność. Nie tylko pomiędzy członkami zespołu, ale całym muzycznym światem. Cholera jasna, nie ważne czy słuchasz polskiego rege, czy norweskiego black metalu, country, czy chujowego rapu – słuchasz muzyki, a ta zawsze powinna być wyrazem artystycznym niosącym ludziom emocje a nie śmierć.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wszyscy byliśmy w Bataclan

  1. Pingback: Top 100/2015, czyli płyty, które warto było poznać w 2015 | Człowiek, który zgubił słuchawki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s