Pohoda Festival 2015, czyli powolny powrót na ziemię

pohoda2015_logo_prSzanowni Państwo, orzeł wylądował. Można bezpiecznie wyłączyć komputer. Pohoda Festival 2015 przeszła do historii, a ja winny jestem podsumowanie tego, co działo się przez ostatni weekend w Trenczynie. 

Jako, że w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, miałem zaszczyt pełnić rolę korespondenta Brand New Anthem, moją relację możecie znaleźć na łamach tego serwisu – tutaj. Nie mniej nic nie stoi na przeszkodzie, abym popełnił jeszcze uzupełnienie w postaci niniejszego tekstu. Nie chciałbym się powtarzać, zatem o w kilku punktach o tym co na festiwalu urzeka.

LUZ

Nie ma chyba bardziej wyluzowanego festiwalu niż ten. Tutaj nigdzie nie trzeba się spieszyć, nigdzie nie trzeba być, kolejki jeżeli już sa to nie frustrują, bo wcześniej czy później otrzymasz to, po co w niej stoisz. Każdy to wie. Wyjątek stanowi jedynie kolejka w jakiej stanąłem przed wejściem na pole. Stali w niej goście, dziennikarze, osoby chcące kupić bilet i rodzice z dziećmi, którzy musieli je zarejestrować (na wypadek zgubienia). Jednakże w tej kolejce nikt się nie pchał, każdy miał 6 godzin by załatwić sprawę, a jedna osoba w te lub we wte nie robiła dla nikogo różnicy. Polsko – naucz się tego, że festiwal to nie stres a odpoczynek.

ZAUFANIE

Organizatorzy mają wielkie zaufanie do festiwalowiczów. Jeżeli nie łamiesz podstawowych zasad, i generalnie żyjesz tak by nie zrobić innym oraz sobie krzywdy, to nic więcej nie potrzeba. Ochroniarzy widziałem tutaj jedynie na bramkach wejściowych – uśmiechniętych i życzących wszystkim dobrej zabawy.

PRZYJAZNA ATMOSFERA

Jesteśmy z Polski, obok nas sami Słowacy, którzy nie dość, że oferują pomoc i częstują tym co mają, to jeszcze starają się jak najbardziej i jak najczęściej wchodzić z nami w interakcję. Jeżeli odwzajemniamy te emocje, jest dobrze i będzie co wspominać.

IMG_3182

POGODA

Tegoroczna edycja była moją szóstą na jakiej byłem. Nie przypominam sobie by były tutaj wielkie problemy z pogodą. Nawet jeżeli kiedyś padał deszcz, to chyba tylko po to by ostudzić upał i rozgrzany beton.

PRYSZNICE

Skoro już o deszczu.. Prysznice były zawsze czyste. Kolejki, owszem są, ale tylko w godzinach porannych. Jeżeli musisz się rano koniecznie umyć i nie możesz najpierw zjeść śniadania, wypić kawy i pogadać, to współczuje. Jeżeli jednak kolejność porannych czynności nie jest dla Ciebie aż tak ważna wykapiesz się bez kolejek.

IMG_2808

DOBRE RANO / VITANIE SLNKA

To taki typowy pohodowy zwyczaj, którego nie obserwuję na innych festiwalach. Polega na tym, że o 5 rano w sobotę i niedziele, na głównej scenie odbywa się koncert w brzasku jutrzenki. Kilka godzin później, po terenie festiwalu jeździ orkiestra, która budzi festiwalowiczów krzycząc „dobre ranooo”. Jasne, jeżeli wróciłeś do namiotu przed 5 to tego typu akcje mogą Cię irytować, ale festiwal rządzi się swoimi prawami. Trzeba było zostać w domu 🙂

NAJLEPSZE KONCERTY TEGOROCZNEJ EDYCJI

1.Kiasmos

Koncert, który rozpoczął się o 2-giej  w nocy i skończył grubo po 3-ciej, był chyba tym, na który najdłużej czekałem. Zimna islandzka muzyka ma swoje charakterystyczne brzmienie, które w nocy działa. I to bardzo.

IMG_2963

2. Manu Chao

Jestem nieobiektywny, bo czekałem na ten koncert wiele lat. Wszyscy moi współtowarzysze, uważają, że przez cały koncert (ponad dwie i pół godziny) leciała ta sama piosenka. Niestety, wszystkich Was musze odesłać do koncertowego DVD. Wszystkie koncerty Manu wyglądają właśnie w ten sposób – trza było się zapoznać a nie narzekać 😛

3. FFS

Piękna kolaboracja, która działa (nawiązanie do tego utworu). Nie sądziłem, że ten materiał na żywo będzie tak dobry i pozytywny. Pozytywne zaskoczenie.

4. Bjork/Cocorosie

Po żadnej z pań nie spodziewałbym się przed festiwalem, że się znajdą pośród tych, do których koncertów będę wracał. Wszak ich przeca nie lubię. Tymczasem wielki profesjonalizm i niezwykłe show sprawiło, że oba koncerty zapamiętam na długo. Cocorosie z powodów niezwykłej melancholii i spokoju z jakim opowiadały pewną muzyczną historią. Bjork z kolei obudziła najbardziej skrywane lęki, ale to było piękne!

5. Hudson Mohawke/Kuenta I Tambu

Znowu nie mogłem się zdecydować. Hudson przebojowo jak na producenta przystało. Dj natomiast z niego taki sobie. K I T z kolei, to energia. Czysty wulkan, który na scenie wybucha i wylewa energię na tłum.

 

ROZCZAROWUJĄCE KONCERTY TEGOROCZNEJ EDYCJI

1. Of Montreal

Pamiętam ich koncert na Off Festivalu w 2008. Wtedy były balony, konfetti, ludzie przebrani w kolorowe stroje. Teraz forma jest uboga, a sam glamrockowy wygląd wokalisty nie wystarczy by przykuć uwagę na godzinę.

2. Ibey

Rozczarowanym, bo się nie dostałem do środka. Namiot, w którym grały był szczelnie wypchany i nie udało mi się posłuchać.

3. Erotic Market

Niedyspozycja dnia dopadła Panią wokalistkę. Ewidentnie jej nie szło, co przelało się na cały zespół i słabo bawiącą się publiczność.

4. Eagles Of Death Metal

Koncert pierwotnie miał odbyć się o 18, ale z racji problemów logistycznych, panowie zagrali o 1.00. To było zbyt późno na taką dawkę energii.

5. A-Trak

Trochę fajnie, trochę za mało niż się spodziewałem. Cóż mogę więcej powiedzieć, skoro po 15 minutach rozczarowanie sprawiło, że poszedłem sobie gdzieś indziej?

Nie kończę tego tekstu, bo już odliczam dni do Pohody 2016. Tegoroczną edycję jeszcze nie raz będę wspominał.

IMG_2803

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Pohoda Festival 2015, czyli powolny powrót na ziemię

  1. Pingback: Top 100/2015, czyli płyty, które warto było poznać w 2015 | Człowiek, który zgubił słuchawki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s