Teleexpress Quebonafajda – Sierocki wreszcie odfrunął


zdj-20140113232842225Jeżeli zaglądasz tu częściej niż ja, piszący te słowa, zapewne wiesz, że zwykłem robić sobie hehehehe-szki z Marka Sierockiego. reportera Teleexpressu, redaktora naczelnego Bravo, autora wielu kompilacji muzycznych, Darka Szpakowskiego dziennikarstwa muzycznego. 

Tym razem heheheszki z Marka Sierockiego robi sobie więcej osób, a mnie – mnie to wszystko nie bawi.. Ba – jestem zażenowany, że człowiek instytucja, kreowany na eksperta muzycznego nie jest w stanie sprawdzić podstawowej informacji dotyczącej tematu na jaki się wypowiada.

Gdyby ktoś nie widział o co chodzi:

Ktoś powie, że się czepiam, że nic się nie stało, że to tylko wzmianka. Jasne, że się czepiam, bo jeżeli ktoś rzekomo jest autorytetem w dziedzinie muzyki, zobligowany jest do tego by przekazywać potwierdzone informacje i nie popełniać takich gaf. Tym bardziej jeżeli ten autorytet jest dziennikarzem muzycznym.

Kto uważa, że Marek Sierocki nie jest winny – bo ktoś mu przygotował na kartce informacje, to niech się zastanowi, czy Marek nie powinien zapytać swojego researchera „Ty, jak to się czyta? Bo z hiphobem po 94′ jestem nieco na bakier..„. Jeżeli tak zrobił, to ktoś powinien ponieść konsekwencje, bo po prostu nie przystoi.

Co z tego, że ten news to wzmianka na pół sekundy. Ludzie, Sierocki z kartki przeczytał, kto w tym kraju sprzedaje najwięcej płyt i się pomylił. To tak jakby przeczytał, że wyborach prezydenckich startuje były gitarzysta zespołu Biusty Parov Pupiz. Jeżeli ktoś ciężko pracował by nagrać płytę, i ta płyta się mu sprzedaje, to takiemu artystście należy się szacunek. Jeżeli dziennikarz muzyczny jest ignorantem i nie potrafi się przygotować, a tymsamym zna jedynie nazwy zespołów występujących rok w rok na festiwalu w Opolu (nomen, omen Sierocki jest jego dyrektorem artystycznym), to może pora na jakieś zmiany.

Teleexpressie, ja i wielu innych jesteśmy chętni i czekamy na to, by przejąć schedę i zmienić hegemona muzycznego na jego ciepłej posadce. A jak się pomylimy to przecież nic się nie stanie..

 

Reklamy

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s