Dwa Sławy w Żaczku

43546Winny Wam jestem krótką relację z piątku. Co się wtedy działo – być może ktoś z Was zapyta. Otóż do Krakowa przyjechały Sławy. Dwa Sławy.

Co tu dużo mówić, wszystkie koncerty Łódzkich raperów, na jakich do tej pory byłem, nierozłącznie wiązały się z beforem, zwiększoną koncertową euforią i przynajmniej kilkoma dziwnymi zdarzeniami, jakie czasem z bananem na mordzie wspominamy. No, być może wyjątkiem są koncert O.S.T.R., ale on już nie jest łódzki. On jest ogólnopolski.

Nie inaczej było tym razem. Rozsądek i wiek jednak zrobiły i swoje i do klubu Żaczek przyszliśmy w stanie średnio-wczesno-piątkowym. W Klubie, w którym miał odbyć się piątkowy “benk”, trwał już koncert supportu. Nie zajmowaliśmy sobie nim głowy, bo Żaczek raczej nie sprzyja ogarnianiu wykonawców, których nigdy wcześniej się nie słyszało. Na ogół działa to w drugą stronę – chce się jak najszybciej zapomnieć. Bynajmniej nie chodzi o jakość artystów, bo z tym bywa nieźle i byle kto nie staje przed liczącą kilkaset osób, publicznością. Chodzi o jakość nagłośnienia. Żaczek, podobnie jak Ziemia, – jest płaski. Dźwięk jest koszmarny i nic się chyba z tym nie da zrobić.

Jak zwykle muszę również wspomnieć o publiczności jaka pojawiła się na koncercie, ale zanim do tego przejdę, winny jestem, info o tym z kim Dwa Sławy mieli występować – Słoń i Mikser. Jak łatwo można się domyśleć, w tłumie wydawało nam się, że jesteśmy węglem a zdecydowana większość na koncercie do młodzież w wieku późnogimnazjalnym pomykająca z bluzach “Demonologia”. Ktoś skwitowałby: „choćmy, zostańmy na koncert. Będziem się napierdalać”, ale agresji nie było. Była kulturka, a przecież o to właśnie chodzi.

999949e64766b159ca0be3427a5f83f8

Koncert Dwa Sławy zaczął się od niskiego okrzyku “ooooo”. Potem ten okrzyk pojawiał się jeszcze wielokrotnie. Set koncertowy składał się głównie ze sztosów z nowej płyty, ale nie zabrakło tez kilku starych kawałków, które były jako zasygnalizowaniem przekroju muzycznego chłopaków. Można wtedy było zobaczyć, jak wiele osób nie zna jeszcze poprzednich płyt Dwóch Sławów. Mam wrażenie, że po tym koncercie się to zmieni. W sumie to innej opcji nie ma bo Ludzie Sztosy to dopiero początek.

Reklamy

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s