O tym jak klub Fabryka zorganizował koncert, którego nie było

IMG_1742Długo zastanawiałem się czy powinienem pisać poniższy tekst, nie mniej doszedłem do wniosku, że wpadka, nie wpadka, działania opisane w poniższym tekście należy piętnować. Machnięcie ręką i stwierdzenie, że to tylko kilka złotych, a nasze „narzekanie” nic nie da, jest jedynie przyzwoleniem na podobne działania.

Otóż, osoby mieszkające w Krakowie, z pewnością widziały na mieście plakaty promujące imprezę Chillcholic odbywającą się w klubie Fabryka. Jeżeli takie plakatu nie widziałeś/widziałaś, to z pewnością plakat zbiorczy o imprezach w klubie Fabryka już tak.

W ramach tego cyklu do Krakowa przyjechać miały uznane zespoły, wywodzące się z nurtu chillout i downtempo. Tak więc w Fabryce zagrali wcześniej Hooverphonic i Blue Fundation. Kolejnym zespołem jaki miał wystąpić w Fabryce miał duet być Zero 7. Tak przynajmniej można było wyczytać na plakatach zarówno w klubie, jak i tych, które do niedawna wisiały na słupach ogłoszeniowych.zalacznik2

Dziwnym zbiegiem okoliczności, nie wiadomo kiedy, komunikacja wydarzenia na Facebooku zmieniła się w komunikowanie Zero7 (dj set), nie mniej opis wydarzenia do teraz przedstawia informacje o tym, że set wzbogacą instrumenty na żywo, gości i wokale.

Screenshot at sty 05 14-00-31

Screenshot at sty 05 14-00-50

Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że „Zero7 (dj set)”, to tak naprawdę połowa duetu, na scenie nie ma żywych instrumentów, gości a tym bardziej wokali. Generalnie na naszych oczach odbywa się najnormalniejszy set, jaki można co tydzień usłyszeć w jednym z krakowskich klubów. Żeby chociaż ten set nawiązywał gatunkowo do prezentowanej w opisie wydarzenia muzyki. Nie. Tak też nie było. Jednym zdaniem – kupiliśmy bilety na zupełnie inne wydarzenie.

Wróciłem do domu i pewnie machnąłbym ręką, gdyby nie to, że w temacie wydarzenia ktoś zażartował pisząc, że impreza była fajna, tylko gdzie było to Zero7. Gol, dużo lajków i generalnie woda na młyn komuś kto często bywa na koncercie zażenowany, że ktoś może produkt w taki sposób sprzedawać.

Bardzo szybko stało się jasnym, że ktoś nie wytrzyma i coś o tym napisze, więc polały się hejty, pytania i stek bzdur jakoby Fabryka mówiła, że tak będzie i od początku komunikowała, że wydarzenie będzie wyglądać inaczej.

zalacznik1

Kiedy te argumenty zostały wypunktowane faktami w tym poście, organizator po dziewięciu dniach od mojej prośby o podanie adresu, pod który można wysyłać reklamacje, wreszcie podał mail kontaktowy.

Niezgodność z opisem oto powód, żądań zwrotu pełnej kwoty za bilet. Takie żądanie przesłałem zarówno ja, jak i kilka osób, z którymi się kontaktowałem. Niestety, klub nic sobie nie robi z ustawowego 14-dniowego terminu na rozpatrzenie reklamacji. Wedle mojej wiedzy, odpowiedział jednej osobie, po blisko 20-tu dniach, dodatkowo zarzucając stekiem bzdur, że kontrakt podpisany z artystą pozwalał klubowi na taką promocję, a każdy wiedział jak to będzie wyglądać, gdyż od początku komunikowano, że wystąpi tylko połowa duetu Zero7. Ręce konsumentowi opadają.

Chyba pora by sprawie przyjrzał się miejski rzecznik praw konsumenta oraz UOPKiK.

O rozwoju sprawy będę informował na bieżąco.

Reklamy

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „O tym jak klub Fabryka zorganizował koncert, którego nie było

  1. mirek duda pisze:

    To nie jest moja muzyczna bajka, ale trzyma kciuki za Ciebie w tym delikatnym sporze.Brawo!

  2. Pingback: O tym jak jeden z drugim, biletami na Taco handlował | Człowiek, który zgubił słuchawki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s