Koko euro(wizjo) spoko

eurowizja2Bardzo długo zastanawiałem się czy powinienem wspominać o tym, co się wczoraj wydarzyło. Stwierdziłem jednak, że każdy szanujący się bloger oraz znawca mediów, za których większość z nas przecież się uważa, powinien skomentować ten jakże przykry obraz jakim jest konkurs piosenki europejskiej.

Na wstępie trochę historii. Kiedyś, gdzieś w okresie mezozoiku, Edyta Górniak zajęła wysokie miejsce, a cała Europa była zachwycona, że kobieta z Polski wyśpiewała taką piękną piosenkę. Nie prawda, bowiem pani Edyta nie wygrała. Potem konkurs ewoluował. Odbywały się polskie eliminacje, półfinały (szkoda, że nie zrobiono z tego jakieś ligi i systemu pojedynków zespołu – mecz i rewanż) i wreszcie wielkie telewizyjne show z wyłanianiem najpiękniejszej piosenki. Śpiewali wszyscy a i tak wygrał zespół Ich Troje, który w tamtych latach był wszędzie.

Pojawiały się dobre piosenki, pojawiało się dużo popowych smętków, które często wygrywały te eliminacje i potem jechały na galę, jako murowany kandydat do zwycięstwa. Nigdy nic nie udało się osiągnąć, bo Europa nie rozumiała po Polsku, bo to polityka, wreszcie, dlatego, że to słaby konkurs i tam ludzie się nie znają na tym, co naprawdę dobre. Tak uważał ogół, tych dorosłych znawców wszystkiego.

Po kilku kompromitacjach zaczęliśmy wysyłać kompromitujące piosenki. Pamiętam niejaką Asis Gee (czy jak ona się tam nazywała), która śpiewała po angielsku by świat ją zrozumiał. Z tego, co pamiętam z Polską miała tyle wspólnego co anihilacja zombie z reformą ZUS. Było to dziwne, bo śpiewała przeciętnie, piosenka nie była wybitna a ona – o zgrozo- wyglądała jak facet.

Dzisiaj mój fejsbuk zalany jest falą oburzenia, że w tym roku eurowizję wygrała kobieta z brodą. Ciekawe czy oburzalibyśmy się wtedy, kiedy tenże konkurs kilka lat temu wygrałaby wcześniej wspominania Asis.

Często widzę próby przewartościowania, że przecież słowiańskie kobiety ubijające masło są lepsze i to one powinny wygrać. Przyznam się szczerze, że nie miałem okazji ani tym bardziej ochoty tracić czasu na obejrzenie tychże wykonów. Widziałem, jedynie występ Donatana i Cleo w półfinale. Było to chwytliwe, idealnie wpisywało się w festyniarski klimat tego konkursu i jakby wygrali to była by beka. Pewne było, że ci bardziej wrażliwi się oburzą, że seksistowskie, obrażające i mało ambitne. Od lat jestem zwolennikiem wysyłania tam czegokolwiek, co nie będzie zbyt ambitne i nie będzie rozbudzać żadnych nadziei w społeczeństwie, – bo nie ma się, czym emocjonować.

Jeszcze dwa dni temu nikt o konkursie nie mówił, teraz zrobiło się głośne halo, tak głośne, że nawet ludzie, na co dzień słuchający metalu i oraz tworzący szeroko pojętą sztukę alternatywną, komentują to,  się wczoraj stało. Pytanie jest jedno – czy naprawdę coś się stało? Czy naprawdę jest się, czym podniecać? Moim zdaniem nie, a całe to zamieszanie sprawia jedynie, że rośnie buzz eurowizji. Organizatorzy konkursu z pewnością właśnie to chcieli osiągnąć.

Nie będę się wypowiadał na temat ilości głosów oraz sposobu głosowania, bo nie ma to znaczenia. Prawdą jednak jest to, że tam gdzie liczna Polonia tam dużo głosów.

Jakim konkursem jest eurowizja można zobaczyć na jednym występów sprzed lat. W roli głównej Irlandia. https://www.youtube.com/watch?v=-n–JnAwirk

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s