Spoko kocie, mamy 9 żyć

bekaPewnie kojarzycie Bekę z rapsów, jeden z popularniejszych profili faceboowych dotyczących polskiego hip hopu. Ostatnio pojawiła się tam grafika, na której widniały teksty, jakimi posługuje się rozchwiana emocjonalnie żeńska część młodzieży o mentalności gimbazjalnej.

Wśród nich pojawił się wpis: „Idę w piątek na koncert Rasmentalism, Spoko kocie, mamy 9 żyć To ostatnie jest najlepsze i chce ciebie w nim”.

Oczywiście, czytając komentarze pod grafiką, tylko czekałem na oburzenie faktem pojawienia się fragmentu tekstu Rasmestalism wśród innych, okrutnie złych, dających świadectwo o polskiej gimbazie.

Trochę rozbawiła a zarazem zainteresowała mnie dyskusja na temat tego, czy to dobrze, że młodzież słucha Rasmentalism. Każdy ma swoje zdanie i swoją opinię. W pełni to szanuję, ale w większości oburza nas – świadomych słuchaczy, fakt tego, że ogół społeczeństwa słucha gównianej muzyki kreowanej i sprzedawanej przez tak zwany mainstream. Często słyszę, jak ktoś narzeka, że młodzież słucha KaeNa, Firmy, Lerka, Donia i innych, którzy na przestrzeni lat atakowali polską scenę hip hopową miernością. Niestety, ale na bece czy jej braku budowali swoje kariery i sprzedawali tysiące płyt. Hajs się zgadzał. Wielu z nich ma/miało kilka swoich minut, ale z pewnością to wystarczy, by przez kilka dobrych lat żyć z muzycznej naiwności tych, którzy chodzili na koncerty i kupowali płytki. Sam mając wiek gimbazjalny, dawałem się robić w konia kilku artystom grających rocka i punk rocka. Każdy tak miał, nie każdy się przyzna.

Kiedy, jednak młodzież zaczyna się jarać Rasmentalismem, Małpą, Zeusem, Biszem, znajduje się sporo takich, którzy narzekają, że ”gimbaza się nimi jara”. Co z tego? To chyba lepiej, że młodzi słuchają gości, którzy swoimi tekstami sprawiają, że ci bardziej doświadczeni słuchacze łapią się za głowy bądź myślą sobie, że gość, który nawija im te teksty do uszu, ma rację i warto byłoby przybić z nim piątkę, bo przeżył to samo. Niech ci młodzi też tak mają, nawet jeżeli nie doświadczyli jeszcze bezrobocia, śmierci kogoś bliskiego, ciężkiej choroby i innych rzeczy, jakie stały się częścią prozy życia raperów, którzy w ostatnich latach zmieniają oblicze polskiej sceny hip hop.

Pozdrawiam ja – ponad 27-letni uczestnik koncertu Rasmentalism.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s