HaSiOk czyli Pogodno raz jeszcze

”O niebywałe! Spice Grils się rozpadło! Ruda jadła za dużo czekoladek. Szkoda, bo fajna dupeczka.” Od takich słów rozpoczyna się jedna z wielu scen w kultowym – jak dla mnie – filmie Chłopaki nie płaczą. Chodź może rozpad (a może i rozkład) spajsetek teraz już nikogo nie rusza, no może kilka moich koleżanek pracujących niegdyś wspólnie za barem,  o tyle koniec zespołu Pogodno powinien bardziej chwytać za serce. Czemu? Ano dlatemu, że to polski band, że Orkiestra, że Spierdalacz, że Budyń, że alternatywa i wspomnienie młodości.

 Mimo, iż koncert pożegnalny tej fenomenalnej i niezwykłej jak na polskie podwórko grupy, odbył się 15 marca, to zapewne niektórzy z Was o końcu zespołu nie wiedzieli. Teraz jest moment kiedy można podnieść okrzyk niczym Bolec – bohater wspomnianego wcześniej filmu.

 Żeby było jasne, nie chcę tym tekstem szukać przyczyny różnic artystycznych, częstych zmian składu, czy nawet o zgrozo – muzycznego wypalenia zespołu. Piszę te słowa, aby wszystkim, którzy z zespołem w jakiś sposób są związani, pokazać fenomen tego co się stało i będzie się dziać.

To już drugi koniec zespołu. Pierwszy nastąpił po nagraniu albumu, który sprawił, że o Pogodno zrobiło się głośno. Tak, chodzi o Pogodno gra Fochmana, tego krążka ze Spierdalaczem i Orkiestrą. Przypominam, że po pierwszym rozpadzie, zespół przyznał się, że był to żart celem sprowokowania medialnej zawieruchy. Potem rzecz jasna, sklepowe półki zobaczyło jeszcze kilka innych krążków zespołu.

 Przez lata z ”najlepszego” składu ostał się jeno Budyń, co pokazuje, że zespół niczym nasza kadra piłkarska miał potencjał, ale bardziej już żył legendą nie mogąc powtórzyć spektakularnych sukcesów sprzed lat.

 Dziś jest piątek 13-tego i mimo, iż Pogodno nie istnieje od pół roku bez mała, to jutro będzie można usłyszeć ich najlepsze piosenki. Specjalnie powołany twór o nazwie Hajle Silesia Orhestra (HaSiO(k) ), podczas koncertu w ramach Made in Polska, realizowanego dla TVP, zagra utwory Pogodno. Ma być to swoisty hołd dla nieistniejącej już śląskiej grupy ze Szczecina (lub odwrotnie).

 Kto w Warszawie niech kupuje bilet i widzimy się jutro. Kto nie, to w przyszłości zapraszam przed ekrany TV, bo w ciemno wiem, że warto.

 Gdyby coś to więcej info tutaj: https://www.facebook.com/events/169006853281696/

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s