Czy to ja nic nie rozumiem, czy oni zwariowali?

Zauważyłem, że ostatnio bardzo irytuje mnie ludzka głupota. Nie chodzi o głupotę, jaką czasem ja sam prezentuję przed swoimi znajomymi w różnych publicznych miejscach. Nie ma w tym nic złego i szkodliwego, a czasem jest ta głupota wręcz potrzebna – coś się dzieje, życie się toczy, ktoś rzuca inteligentną ripostę i jest fajnie.

Wkurza mnie natomiast głupota, jaką już nie tylko gimbusy prezentują, ale także większość moich znajomych. Przez lata wszyscy wmawiali mi, że Internet jest niezależny, a radio, prasa i telewizja kłamie oraz jest zmanipulowana przez koncerny i politykę. Wszyscy na około trąbili, że to Internet jest miejscem gdzie drzemie niezależna scena; trybuną, na której można podzielić się wolnymi opiniami a czasem nawet placem, na którym można skrzyknąć ludzi by zrobili spontaniczną akcję z przesłaniem.

Telewizja to przeżytek – zapewniali. Mięli rację, ale spoczęli na laurach przyrastając do fejsbuków, jutubów i Kwerków. Coraz rzadziej widzę, żeby wśród moich znajomych komuś chciało się na swoją ścianę wrzucić znalezisko związane z ciekawym blogiem, wzruszającym niezależnym filmem, czy w końcu z bandem, który na jutubie ma mniej niż kilka tysięcy wyświetleń bo nikt go jeszcze nie poznał. Nie, coraz więcej osób nie ma na to czasu. Ci sami jednak ludzie mają czas żeby komentować posty ludzi, którym wydaje się, że są raperami, przesyłają sobie nowe nagrania tegoż człowieka, a żeby tego było mało chce im się nawet publikować rozmowę z tym typem w jednej z telewizji śniadaniowych.

Mi też się tym człowiekiem oberwało. ”Nagrał nowy klip – żenada”. Znam przynajmniej 10ciu pseudoraperów, którzy w tym kraju nawijają gorzej niż omawiany koleżka i moim zdaniem, nie powinni wychodzić na piedestał, a wyszli i stoją na nim od kilku dobrych lat/płyt. Ba, co niektórzy robią ciuchy albo pozakładali własne wytwórnie wydając podobne miernoty.

Wszyscy linczują chłopaka, który skumał, że szokując opinię, mając znaną rodzinę oraz wkurwiając wszystkich wkoło można wydać płytę. To już było. Czyż nie w podobnych warunkach świat po raz pierwszy usłyszał o Dodzie? Gdyby nikt o niej kilkanaście lat temu nie gadał, że ”głupia” i ”szmata”, nie było by jej teraz nigdzie w mediach. Podobnie ma się sprawa z kolesiem od rapu w pożyczonym Ferrari. Gadanie o nim powoduje, że coraz więcej osób wie, kim typo jest, no więc staje się ciekawy dla mediów. Te z kolei nie do końca kumają, że nie będzie odkryciem. Dla dużych medialnych ryb, włożenie kilku tysięcy w chłopaka to pryszcz, bo każdy już liczy ile można wyciągnąć na bogu ducha winnych nieświadomych, ekhm, frajerach, którzy tylko dla beki promują samozwańczo koronowanego władcę. Może gdyby o tym nie mówić typ już teraz trafiłby w nicość, tam gdzie jest Ewa S., Jola R., Ala J., Szymon W., 18L i jeszcze wielu wątpliwych artystów.

Fisz kiedyś pytał: ”czy to ja nic nie rozumiem czy oni zwariowali?”, teraz już o to nie pyta. Poznał odpowiedź. Niebawem poznam ją i ja.

Informacje o Człowiek, który zgubił słuchawki

Pewnego pięknego grudniowego wieczoru urodził się chłopiec.. Zrobił to prawdopodobnie bardzo niechętnie gdyż w odróżnieniu od zdecydowanej większości noworodków , nie krzyczał, nie ruszał się i nie oddychał. Zebrał on za to stosowne bęcki od lekarza. A wystarczyło tylko znaleźć mu odpowiednie słuchawki.. Niestety, przemoc kolejny raz wzięła górę nad dialogiem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s